Yazılı Powerpoint Dersleri

1. Bilgisayarınıza Macromedia Flash Player programını kurun.
2. Animasyonu çalıştırmak istediğiniz slaytı PowerPoint'de normal görünümde görüntüleyin.
3. Görünüm menüsünde, Araç Çubukları'na gelin ve Denetim Araç Kutusu'nu tıklatın.
4. Denetim Araç Kutusu'nda Diğer Denetimler'i tıklatın.
5. Listeyi kaydırın ve Shockwave Flash Object'i tıklatın ve denetimi çekmek için slayt üzerine sürükleyin. Animasyonun büyüklüğünü ayarlamanız gerekirse, herhangi bir noktada tutamaçları sürükleyerek denetimi yeniden boyutlandırabilirsiniz.
6. Shockwave Flash Object nesnesini sağ tıklatın, ardından Properties'i tıklatın.
7. Alphabetic sekmesinde Movie özelliğini tıklatın.
8. Değer sütünunda (Movie hücresinden sonraki boş hücre) çalıştırmak istediğiniz Flash dosyasının bulunduğu yere ilişkin dosya adını da içeren tam sürücü yolunu (örneğin, C\:Belgelerim\Dosyaadı.swf) veya URL'yi yazın.
9. Animasyonun nasıl çalıştırılacağına ilişkin belirli seçenekleri ayarlamak için aşağıdaki işlemleri yapın ve işlemleri tamamladığınızda Properties iletişim kutusunu kapatın:
· Playing özelliğinin True olarak ayarlandığından emin olun. Bu özellik slayt görüntülendiğinde dosyanın otomatik olarak çalıştırılmasını sağlar. Flash dosyasında yerleşik bir Başlat/Geri Al düğmesi varsa Playing özelliği False değerine ayarlanabilir.
· Animasyonunun yinelenerek çalıştırılması istemiyorsanız Loop özelliğinde False değerini seçin (hücreyi tıklatarak bir aşağı ok tuşu görüntüleyin ve False değerini seçin).
· Sununun başka sunulara geçirilebilmesini sağlamak üzere Flash dosyasını katıştırmak için EmbedMovie özelliğinde True değerini tıklatın. (Ancak, FlashFlash Object nesnesinin kaydettirilmesi gerekir.)
10. Animasyonu çalıştırmak için: Slayt normal görünümde görüntülenirken PowerPoint penceresinin sol alt bölümündeki Slayt Gösterisi düğmesini tıklatın (veya F5 tuşuna basın ya da Slayt Gösterisi menüsünde Gösteriyi Görüntüle'yi tıklatın). dosyasının çalışması için bu sunununun çalıştırılacağı bilgisayarlarda Shockwave
11. Slayt gösterisinden çıkmak ve normal görünüme dönmek için ESC tuşuna basın.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile