Yazılı Powerpoint Dersleri

Yeni bir boş belge açtığınızda veya programı ilk çalıştırdığınızda karşınıza ?Başlık eklemek için tıklatın? ve ?Alt başlık eklemek için tıklatın? yazılarını göreceğiniz bir sayfa çıkacaktır.

Sunu hazırlamak için ilk yapacağınız ?Başlık eklemek için tıklatın? yazan yere tıklayarak başlığınızı girmek ve aynı şekilde ?Alt başlık eklemek için tıklatın? yazan yere tıklayarak alt başlığını girmektir.

Böylelikle ilk sunu hazırlamış olursunuz. 
Bu sunuya hazır bir şablon yani arka planına çeşitli resimler eklemek istiyorsanız yapacağınız ilk iş sağ tarafta Görev Bölmesi yerinde yeni sunu yazan yerde ?Genel Şablonlar? yazan yere tıklamaktır. ?Genel Şablonlar? yazan yere tıkladığınızda karşınıza küçük pencerede hazır şablonlar çıkacaktır. Buradan istediğiniz şablona tıklayın ve alt tarafta yer alan ?Tamam? tuşuna tıklayın. Seçtiğiniz şablonu program uygulayacaktır. Sağ tarafta Görev Bölmesinde ?Slayt Düzeni? yazan yerde slayt düzenini ayarlayabilirisiniz. 


Slayt Düzeni: Metin Düzenleri, İçerik Düzenleri, Metin ve İçerik Düzenleri, Diğer Düzenler diye seçenek bulunan ve burada seçtiğiniz her düzen karşınıza bir yenilik olarak uygulanacaktır. Yapacağınız slayt bu içeriğe göre uygulanacaktır. 

Düzeni uyguladıktan sonra geriye kalan bir tek işlem içeriğini doldurmaktır. İçeriğe göre gerekli düzenlemeleri yaparken şunlara dikkat etmelisiniz. Metin düzenlemede yazı yazarken ve diğer içeriklerden de grafik, resim gibi eklemeye özen göstermelisiniz. Bu işlemleri tek tek yaparsanız slaydınız daha güzel gözükecek ve daha ilgi çekici olacaktır. Bir slayt hazırlandıktan sonra başka slaytlar eklemek istediğinizde sol bölmede otomatik olarak karşınıza çıkan slaytın küçük görünüşlerine/görünüşüne Mouse sağ tuşu ile tıklayarak ?Yeni Slayt? seçebilirsiniz. Yine aynı bölmede aynı işlemi uygulayarak slayt silebilir ve diğer işlemleri de yapabilirsiniz. 
Sağ bölmede ?Slayt Tasarımı ? Renk Düzenleri? bölümünde de bulunan renkleri isteğinize göre uyarlayabilirsiniz. 
Sağ bölmede ?Slayt Tasarımı ? Animasyon Düzenleri? bölümünde de bulunan animasyonlardan istediğinizi seçerek uygulayabilirsiniz. Yazılarınıza güzel görünümler kazandırabilirsiniz. 
Sağ bölmede ?Slayt Geçişi? bölümünde de sayfa geçiş efektleri uygulayarak güzel bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile