Yazılım Donanım

Eğer ücretsiz, kullanımı kolay sanal optik sürücüler oluşturabileceğiniz bir program arıyorsanız Daemon Tools Lite adlı yazılımı tavsiye ediyoruz. Üstelik Türkçe.
Daemon Tools Lite adlı program sayesinde elinizde bulunan kalıp ( .iso, .nrg vb. ) dosyalarını herhangi bir medyaya yazmadan, sanal optik sürücülere yerleştirerek sabit diskiniz üzerinden çalıştırabilirsiniz. Fiziksel optik sürücünüzden çok daha hızlı ve sessiz çalışmasıda cabası. Tabi sabit diskinizde kalıp dosyalarınızın kaplayacağı alan bir eksi olarak görülebilir.

Program 4 sanal optik sürücüye kadar destek veriyor. Ayrıca çeşitli kopya koruma sistemlerinide taklit ederek aşabiliyor. Yalnız programın tamamen legal olarak kullanılmak üzere yapıldığını hatırlatmak isterim. Ama programın genel olarak pekte legal bir amaca hizmet etmediğini söyleyebiliriz. Birçok kullanıcı programı, internetten indirmiş olduğu oyun veya program içeriğine sahip kalıp dosyalarından kurulum yapmak için kullanıyor.

Programın sitesinde, eğer dizüstü bilgisayarlarda sanal sürücü kullanırsak fiziksel sürücü çalışmamış olacağından batarya kullanımından tasarruf edeceğimizide belirtmiş.

Videomuzda programın kurulumunun nasıl yapıldığından, kalıp dosyalarını sanal sürücüye yerleştirmek için ne yapmanız gerektiğinden ve son olarakta program kullanımına ait çeşitli seçeneklerin ne işe yaradığından kısaca bahsedilmiştir.

Program aşağıdaki dosya tiplerini desteklemektedir.
b5t (BlindWrite images)
b6t (BlindWrite images)
bwt (BlindRead images)
ccd (CloneCD images)
cdi (DiscJuggler images)
cue (Cue sheets)
iso (Standard ISO images)
mds (Media Descriptor Files)
nrg (Nero images)
pdi (Instant CD/DVD images)
isz (Compressed ISO images)

İndir:
Daemon Tools Lite adlı yazılımı buradan indirebilirsiniz.

Kaynak: Ogren.tv 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile