Windows dersleri
Bilgisayara Luzum olmadıkça Fdisk Çekilmemesi Lazımdır. Bilgisayarınıza Virus bulaştığından Şüpheleniyorsanız Ve Temizlenmediğine İnaniyorsanız Veya Makinama Bir Fdisk Çekeyimde Hdd dem Hava Alsın Diyorsaniı Bilgisayarınızın Hdd sine Bir Fdisk Çekebilirsiniz. 

1) Fdisk Çekmek İçin Bir Adet Sistem Disketine İhtiyacımız var. Ardından İşletim Sistemi Kuracaksak Bir adet te İşletim Sistemine İhtiyacımız Var [ Win - Linux - Imac Vb ]

2) İlk önce Makinayı Kapatınız. Sistem Disketini Bilgisayara takınız. [ Floppy ]

3) Bilgisayarınızı Açınız. İşletim Sistemi Cd sini Bilgisayarınıza takınız. Karşınıza yazılar çıkıcak buradan 1 nolu seceneği Seçiniz. Yani Bilgisayarımı Cd rom desteği ile başlatı seçiniz. Bir Kaç Yazı daha yazdıktan sonra Bilgisayar A sürücüsüne Düşecektir.

4) Burada Hdd ye Fdisk çekmeye Başlıyoruz. İlk once Sürücü a: da iken fdisk komutunu yazınız.

5) Karşınıza 4 seçenek çıkacaktır. Bundan sonra yapmamız gereken ilk önce hdd yi silicez ve sonra yeniden kurup format çekicez. Karşımıza çıkan 4 seçenekten 3 nolu seçeneği seçiniz. Entere basınız

6) Gene karşımıza Seçenekler çıkacak buradan da Silme bolumunu yani 3 Nolu seçeneği seçeriz.Enter. Bir kaç kez daha enter.Karşınıza çıkanları okeyleyiniz.

7) Gene Karşımiza Seçenek Çıkacak Şimdi Burada Hdd ye fdiski attık yeniden kuruyoruz. Karşımıza çıkan seçenekten Kurma seçeneğini yani 1 nolu seçenek. Enter

 Gene karşımıza seçenekler çıkacaktır. Buradanda gene 1 Nolu seçeneği seçip entere basıyoruz. Bir kaç defa hiç bir sey yapmadan entere bastıktan sonra sürücü a: ya düşer.

9) Sürücü a ya düşünce makinaya kesinlikle format atıyoruz Format atmak için hemen Sürücü a da iken format c: yazarız. Ve formatı atarız.Format atma işlemi bitince makinayı kapatınız ve yeniden açınız.

10) Fdisk İşlemi Bitmiştir. Hangi İşletim Sistemini Kuracaksanız Kurabilirsiniz.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile