Arama-Seo Dersleri

Çoğu Webmaster bilgi eksikliğinden, açgözlülüğünün kurbanı olarak, ya da google arama motorunun bitmek tükenmek açgözlülüğünün kurbanı olarak daha önce ceza alarak Google.com arama motoru sonuçlarından çıkarılmıştır.

Bu durumda yapılması gereken çok basit bir yol izlenmesidir. Aşağıda yazılanlar dikkatle okunarak uygulanacak olursa 30-40 günlük bir süreye kadar Google.com Arama Motoru tarafından ceza almış bir web sitesinin indekse alınarak tekrar sonuçlarda gösterilmeye başlanması mümkündür.

- Öncelikli olarak linkine,
- Daha sonra “Webmaster basics >> Adding my site to Google” yazısına,
- Daha sonra My site’s no longer included in the search results. What happened? ” yazısına tıklayınız.
- Gelen sayfadaki bilgileri ingilizcesi olanlar okuyabilir. Olmayanlar ise direkt olarak sayfanın altındaki “Contact Us” yazısına tıklayınız.
- Formda ilk gelen seçeneklerden ilk önce “I’m a webmaster inquiring about my website” seçneğini, daha sonra da “Why my site disappeared from the search results or dropped in ranking” seçeneğini seçiniz ve “Continue” butonuna basınız.
- Son olarak aşağıdaki biçime uygun olarak formu doldurunuz.

Your email addres: (E-posta adresiniz)
URL of your site: (Web sitesi adresiniz)
Subject: (”Re-inclusion Request” yazıyorsunuz)

Message: (Bo bölüme ingilizce olarak sitenizde hile yapılmış ise kuralların tekrar okunmasının ardından farkedildiği için hile metodunun ortadan kaldırıldığını, bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız tüm kuralları kontrol etmenize rağmen bir olumsuzluk görmemekle birlikte sitenizde bir takım düzenlemeler yaptığınızı KİBAR bir şekilde belirten mesajınızı kısa ve öz olarak yazıyorsunuz)
“Submit” linkine basmanız ile başvurunuz gerçekleşmiş oluyor.
Başarılar…

 

 

Bilgisayardershanesi.com 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile