Photoshop Dersleri
1. Fotoğrafçıların vitrinlerinde iki resim vardır birisi eski diğeri ise yenilenmiştir.Peki nasıl oluyor bu.Aslında oldukça kolay. Bunu yapabilmek için meşhur eski ve yırtık resmimizi alalım.Bu resmi düzeltmek için bir kaç yol var.Bunlardan birisi Rubber Stamp Tool.Peki nasıl kullanacağız bunu diyorsanız okumaya devam edin. (Resmin orjinal boyutunu indirmek için resme tıklayın)
2. Örneğin bu resimdeki çocuğun saçındaki yıpranmayı gidermek için saçın düzgün olan kısımlarından yararlanabiliriz.Rubber Stamp Tool aracını düzgün bölgenin üzerine getirin
Alt tuşuna basılı tutarak Mouse un sol tuşunu klikleyin.Şimdi bilgi hafızada.Sonra Düzelteceğimiz kısma gelelim ve mouse un yine sol tuşunu klikleyin.Saçın beyaz kısımlardaki yeri siyahlaşmış olacaktır. Bilgiyi hafızaya aldıktan sonra sürekli olarak mouse un sol tuşuna basarak onarmak istediğimiz yerleri düzeltebiliriz.Yani sürekli Alt/mouse sol tuş yapmamıza gerek yoktur.

Burun kısmındaki hasarı düzeltmek içinse
mümkün olduğu kadar düzgün ve renk bütünlüğünü bozmayacak şekilde uygun tonlu renklerden kullanmalıyız.Yine bunun için ilk önce Alt/mouse sol tuş kombinasyonunu kullanacağız.Ne kadarlık bir kısmı alıp yapıştıracağımız belirlemek için Brushes kısmındaki fırçaları kullanacağız.

Bu şekilde tüm resmi onarabiliriz.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile