Windows İpucu

Kötü gidişat: XP'de Başlat menüsünden Ağ Bağlantıları'na ulaşılabiliyordu. Fakat Vista'da Ağ Bağlantıları'na ulaşmak için "Ağ ve Güvenlik Merkezi"ni kullanmak çok karmaşık. Kayıt defterine yeni bir girdi ekleyerek, Windows'un Explorer'ınızda Ağ Bağlantıları'nı göstermesini sağlayabilirsiniz.

Kayıt defterinde yapacağınız küçük bir kurnazlıkla "Ağ Bağlantıları"na Windows Explorer'ın sürücü listesinin hemen altından ulaşabileceksiniz. Özellikle Vista kullanıcıları için, ihtiyacınız olduğunda, doğrudan Ağ Bağlantıları'na ulaşıyor olabilmek size zamandan tasarruf sağlayacak. XP için, "Başlat" menüsünden "Çalıştır"a "regedit" yazarak "Tamam"a tıklayın, kayıt defteri açılacaktır. Vista için diğer seçeneğimiz olan "Başlat" menüsündeki arama kutusuna "regedit" yazarak "Enter"ı tuşlayabilirsiniz. "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ MyComputer\NameSpace" yolunu bulduktan sonra menüden "Düzen | Yeni | Anahtar"ı seçin.

{992CFFA0-F557-101A-88EC-00DD010CCC48}

Yukarıda gördüğünüz şekilde parantezlerle birlikte değeri girip "Enter"a basın. Daha fazla işlem yapmanıza gerek kalmadan Kayıt Defteri'ni kapatıp, Windows Explorer'ı yeniden başlattığınızda Ağ bağlantıları kullanıma hazır olacaktır.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile