ANA SAYFA
"Dosya" menüsünde ilk seçenek "Yeni" seçeneğidir. Bu seçeneği tıkladığınızda Word programının sağ tarafında bir blok gözükecektir. 
Bu bloğun ilk sırasında "Belge Aç" seçeneği yer alır ve dosya üzerinde en son yapılan değişikliğe uğramış olan dosyaları görüntüler. O dosyaların altında da "Tüm Belgeler" seçeneği yer alır. Bu seçenekte "Aç" seçeneğinin aynısıdır. 
İkinci sırada ise "Yeni" seçeneği yer alır ve buradan "Boş Belge" seçeneği boş bir sayfa açar. "Boş Web Sayfası" Web sayfası yapmak için kullanılır. "Boş E-Posta İletisi" ise boş bir e-posta iletisi yazmanıza yardımcı olur. 
Üçüncü sırada "Varolan Belgeden Yeni" seçeneği adı üstünde varolan bir dosyayı yeniden yapmanıza yardımcı olur. 
Dördüncü sırada ise "Şablondan Yeni" seçeneği yer alır. Burada en son kullanılan hazır şablonları gösterir. Bir altında "Genel Şablonlar" seçeneğinden Genel Şablonlara bakabilir. "Web Sitelerimdeki Şablonlar" ve "Microsoft.com'daki Şablonlar" seçenekleri ise İnternet üzerinden şablonlara bakmanıza yardımcı olur. 
"Yeni" seçeneğinden sonra "Aç, Kapat, Kaydet, Farklı Kaydet" seçenekleri başka bir derste anlatıldığından bu seçenekleri geçiyoruz. "Web Sayfası Olarak Kaydet" seçeneği adı üstünde web sayfası olarak kaydeder. Web sayfası olarak nasıl gözükeceğine bakmak istiyorsanız "Dosya" menüsünde yer alan "Web Sayfa Önizlemesi" seçeneğini kullanabilirsiniz. 
"Ara" seçeneğine tıkladağınızda sağ tarafta bir blok oluşur ve orada "Aranacak Metin" kısmına dosya ismini yazdığınızda dosyayı arar. Diğer Arama Seçenekleri ise arama yapmanıza yardımcı olacaktır. 
"Sayfa Yapısı" seçeneği sayfanızla ilgili bazı önemli seçenekleri sunmaktadır. Kenar boşluklarını, Kağıt boyutlarını ayarlayabilir ve düzenlemeleri yapabilirsiniz. 
"Baskı Önizleme" seçeneği sayfanızda yapıtığınız değişiklikleri, yazdığınız yazıların kağıtta nasıl görüneceğine dair yardımcı olur. 
"Yazdır" seçeneği yazdığınız yazıyı kağıda aktarır (Yani yazdırır). 
"Gönder" seçenekğine baktığınızda birkaç seçenek göreceksiniz. O seçenekleri kullanmak isterseniz her birine tıklayarak kullanabilirsiniz. 
"Özellikler" seçeneğinde ise dosyaya ait bazı özellikleri ayarlamanıza yardımcı olacaktır.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile