ANA SAYFA
"Ekle" menüsünde "Kesme" bir sayfa ise sayfa sonuna, bir satır sonuna gibi özelikleri barındıran ve seçeneklere göre işlemizi yapmaya sağlayan bir seçenektir. Bu işlemi ilk sayfayı boş bırakıp diğer sayfaya atlamak için kullanabilirsiniz. 
"Sayfa Numaraları" adlı seçenek ise yazılarınızı yazacağınız sayfanın numarasını belirtmek için kullanılır. Bu seçeneğe tıkladığınızda karşınıza pencere açılır. Bu pencerede gerekli ayarları girerek sayfalarınıza numara verebilirsiniz. 
"Tarih ve Saat" seçeneği sayfanıza o günün tarihini ve saatini belirtmenize yarar. Eğer sayfanıza tarih ve/veya saat yazdırmak isterseniz bu seçeneğe tıklayabilirsiniz. Bu seçeneğe tıkladığınızda küçük pencere açılacak ve bu pencerede gerekli ayarlamaları yapabileceksiniz. 
"Otomatik Metin" seçeneğinde bir çok seçenek vardır. Bu seçeneklerde sayfanıza yazdıramnız gereken bilgileri buradan ekleyebilirsiniz. 
"Simge" seçeneğinde birçok simgeler mevcuttur. Özellikler matematik gbi bir dersin konularını yazmak istediğinizde bir sayının karesini yazmak için bu "Simge" seçeneğini kullanabilirsiniz. 
"Açıklama" seeneğinde yazdığınız yazılara açıklık getirmek istediğinizde kullanmanıza yardımcı olacaktır. 
"Başvuru" seçneğinin altında birkaç seçenek daha mevcuttur. Bunların bir tanesi yazılarınıza dipnotlar eklemek için "Dipnot" seçeneğidir. 
"Resim" seçeneğinde bir çok seçenek vardır. Bunlardan "Küçük Resim", "Dosyadan", "Tarayıcıdan ve Kameradan" seçenekleri bilgisayarınızda bulunan küçük resim veya dosyalardan, ayrıca tarayıcı veya kameradan resim almanıza yardımcı olacaktır. Diğer seçeneklerden ise bir çok şekil, grafik, şema oluşturabilirsiniz. 
"Diyagram" seçeneğinden bir diyagram oluşturabilirsiniz. Bu seçeneğe tıkladığınızda karşınıza bir pencere açılır ve diyagramın şeklini belirtirseniz program sayfanızda o şekli oluşturacaktır. 
"Metin Kutusu" seçeneği ile sayfanızda bir metin kutusu oluşturabilir ve yazılarınızı bu kutucuğa yazabilirsiniz. 
"Dosya" seçeneği ile sayfanıza dosya ekleyebilirsiniz. 
"Nesne" seçeneği ile sayfanıza çeşitli nesne ekleyebilirsiniz. 
"Yer İşareti" seçeneği ile sayfanıza yer işareti koyabilirsiniz. 
"Köprü" seçeneği ile sayfanıza bir köprü diğer bir ifadeyle bir link ekleyebilirsiniz. Diğer dosyalarda bağlantı için bu seçeneği kullanabilirsiniz.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile